Haber

Sinan Ogan: Destek taleplerim olsaydı Kılıçdaroğlu her şeyi yapmaya hazırdı

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri 1. turda ATA İttifakı’nın adayı. Sinan Ogan ikinci ilaç öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteğini açıkladı. Ogan, Kılıçdaroğlu ile de görüştüğünü ve onlardan herhangi bir talepte bulunmadığını söyledi.

MANSUR YAVAŞ: GÖREV TALEBİNİZ OLDU

bu sözlere oySosyal medya hesabından yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hayır Sinan Bey, Kılıçdaroğlu Bey’den görev talebinde bulundunuz” dedi.

“YAVAŞ ADAY BENİM OLMAMIŞ OLSA”

Bugün katıldığı canlı yayında iddialarla ilgili konuşan Ogan, “Mansur Yavaş çok değer verdiğim canım bir arkadaşım. Mansur Yavaş aday olursa aday olmayacağım dedim. Türk milliyetçisi aday değildi, aday olurdum.Sinan Oğan taraftarı HDP’nin pazarlıkçı olduğunu söyledi.Asıl amacının Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonlarını durdurmak olduğunu biliyor.Türk milliyetçilerini siyasetin merkezine koyalım dedim. Kim ne derse desin biz bu hedeflere ulaştık, HDP’nin köleleştirme planını boşa çıkardık.” söz konusu.

“BÜRO GÖREVİ TALEP ETMİYORUM”

Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yavaş Bey aday olmadı, Kılıçdaroğlu adaylığında ısrar etti ve kabul ettirdi. Kılıçdaroğlu ile masaya oturduğumuzda çok şey konuşuldu. Sayın Davutoğlu ile de bir görüşmemiz oldu. Yavaş Bey’den bir nezaket jesti ve kendisine teşekkür ettim. Kılıçdaroğlu’ndan bir isteğim olsa hepsini yapmaya hazırdı Kılıçdaroğlu. Ben bir makam veya mevki talebinde bulunmadım. ikna olmadım Ülkenin krize girmemesi için büyük bir fedakarlık yaptım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu