Haber

Ardahan’a getirilen depremzedelerin aileleri Çıldır Gölü’nde kızak gezintisi yaptı.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin vurduğu bölgeden Ardahan’a AFAD uygunluğuyla getirilen aileler, KYK yurt ve evlerine yerleştirildi. Depremzedeler buzla kaplanan Çıldır Gölü’nde kızaklara bindi.

Geçen hafta depremzedeleri kayak merkezine götüren gençler Spor Müdürlük yetkilileri onları bu sefer tamamen buzla kaplı olan göle çıkardı. Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in eşlik ettiği depremzedelerin aileleri ve çocukları kızaklara binerek uçurtma uçurdu, buzda futbol, ​​voleybol ve tenis oynadı.

Tüm etkinliklere çocuklarla birlikte katılan Vali Hüseyin Öner, eşi Zehra Mine Öner ile birlikte depremzede ailelerinin güzel vakit geçirmesi için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Depremzedeler için birçok etkinlik düzenlediklerini söyleyen Vali Öner, “Bugün onlara Çıldır Gölü’nü tanıtmak istedik. Güzel ve eğlenceli vakit geçirdiler. Yaklaşık 750 vatandaşımız burada misafir olarak kalıyor. Çocukları çok önemli. Çocuklarının normale dönmesi için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.Çıldır Gölü bizim için çok önemli bir yer olduğu için çocuklarımız da yaşasın istedik.”

Etkinlik, Çıldır Belediyesi tarafından verilen yemekle tamamlandı.

golcukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu