Haber

Yıkıntıyı andıran evde yaşam mücadelesi veren kadınla ilgili Adana Valiliği açıklama yaptı.

Adana Valiliği, “dört çocuğuyla birlikte harabe bir evde yaşam mücadelesi verdiği” iddia edilen kadın hakkında yazılı açıklama yaptı.

Valilik, bazı medya kuruluşlarında ve sosyal medyada yer alan “Eşi en yakın arkadaşıyla kaçtı, 4 çocuğuyla yaşam mücadelesi veriyor” başlıklı haberle ilgili açıklama yapılması gerektiğini belirtti.

Açıklamada, haberlerde adı geçen Tezcan Sönmez’in devlet kurumlarından her ay düzenli olarak toplam 9 bin 266 lira nakdi yardım ve 225 lira 25 kuruş elektrik tüketim yardımı aldığı bildirilirken, şunlar kaydedildi:

“Farklı tarihlerde 4 kez kadın konukevine yerleştirildi ve her seferinde kendi isteğiyle konukevinden ayrıldı. Karataş Kaymakamı ve Karataş Belediye Başkanı kendisini evinde ziyaret etti; ziyaret sırasında çeşitli konaklama ve iş tekliflerini reddetti. Otel, daha sağlıklı bir çevrede yaşamak için, “Sadece bulunduğu mahallede konaklamak istediğini belirtti. Şu anda ikamet ettiği mahallede kiralık konut bulunmadığından konteyner Karataş Sosyal Yardımlarımız tarafından teslim edildi” ve Dayanışma Vakfı’na konut ihtiyacının geçici olarak karşılanması amacıyla 17 Ekim 2023 tarihinde imzalanmıştır.”

haber-belen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu