Haber

Tip Ankara Milletvekili Adayı Bingöl, “Eşim Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevle çalışıyordu.

Türkiye Personel Partisi Ankara 3. Bölge 1. sıra milletvekili adayı vergi uzmanı Ozan Bingöl, “Eşim birkaç yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli olarak çalışıyor. Adaylığım açıklandıktan sonra bakanlıktaki görevine son verildi. 24 saat sonra.”

TİPİ Ankara 3. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, bugün; Fox TV canlı yayınına katıldı. Seçim bölgesi bazında rakibinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olduğunu söyleyen Bingöl, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu seçimde adil bir yarıştan, rekabet eşitliğinden bahsedebilir miyiz? Bir yanda Başkan Yardımcısı… Onun altında makam arabaları, kamu kaynakları, hazine yardımları, hesapsız ofis harcamaları var. , Verdiğimiz bir emek var ama biz bir şeye inandık o da halka… Vicdan, milletin iradesi ve milletin oyu… Üstelik emek sadece sahada göründüğü gibi değil. Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekilliği adaylığımın açıklandığı gün bir olay daha yaşandı.Eşim birkaç yıldır Milli Eğitim Bakanlığında görevle çalışıyordu.Adaylığım “Açıklandıktan sonra bakanlıkta görevine başladı. duyurudan 24 saatten az bir süre sonra sonlandırılır. Milli Eğitim Bakanlığını tarikat ve cemaatlere teslim edenler, 6 yaşındaki bir kızın evlenmesine göz yumanlar, adaylığımın açıklanmasından 24 saat geçmeden eşimin bakanlıktaki görevine son verdiler. “

Bingöl, eşinin sürülüp sürülmediği sorusuna; “Okuluna geri gönderildi. Burada adil rekabetten bahsedebilir miyiz? Bunu bu işi yapanlar, sorumlular bilsin. Korkmayacağız, yılmayacağız, çalışmaya devam edeceğiz. şunu unutmasınlar: Kaygıyı 12 yaşında Madımak’ta bıraktım.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu