Haber

28 bin depremzede Alanya’daki otellerde ağırlanıyor

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Lideri Burhan Sili, “Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 28 bin depremzedenin Alanya’daki otellerde ağırlandığını söyledi.

Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Lideri Burhan Sili, ülkenin zor bir dönemden geçtiğini söyledi.

Alanya otel işletmecilerinin bu süreçte özveriyle sorumluluk üstlendiklerini ifade eden Sili, “Alanya’daki tesislerimiz, imkanları ve güçleri ölçüsünde kapılarını açarak onları ağırladı. Bölgemizde 200’e yakın tesis, 28 bin civarında depremzedeyi ağırlıyor. Evlerde kalan depremzede sayısı 17 bin 600 iken, 2 bin civarındaki devlet öğrenci yurtlarında yaşadığı belirtildi.

Otellerini açamayan tesis sahiplerinin de maddi katkı sağladığını belirten Sili, misafirleri ağırlayan apartman veya küçük tesislere yemek fabrikası aracılığıyla günde üç öğün yemek verildiğini ifade etti.

Maddi imkânları kısıtlı olan tesislere de destek verdiklerini belirten Sili, Alanya halkına, Alanya’daki yöneticilere, otelcilere ve emeği geçen gönüllülere teşekkür etti.

haber-ayancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu